Кургани і Могила загиблим воїнам.

Ці давні споруди, що з'явилися у ІV тис.до н.е., пов'язані з ритуалом шанування предків. Кургани розповсюджені на величезній території євразійського степу. Населення, яке тут проживало, постійно змінювалося, що пояснювало появу різноманітних типів обряду. В такому розмаїтті  культур обряд поховання  перетворювався у частину естетичного сприйняття всесвіту. Адже смерть у всіх народів розглядається такою ж таємницею і дивом, як і життя. Вочевидь, це і стало одним з чинників, що об'єднують духовно мешканців величезної території. Кургани - символ загальної духовної культури.

На території Залізничної селищної ради розташовано дві курганні групи: №1868; №2891, разом з внутрішньогруповими вони нараховують шість насипів. Курганний могильник на захід від західної частини міста Гуляйполя, за 1,5 км від околиці міста висотою від 1,3 до 1,5 м, діаметром 40-70 метрів. Курганний могильник на захід від західної околиці селища за 1,2 км, висотою від 0,5 до 1,5 м, діаметром 18 - 20 метрів. Один із курганів розташований на громадському кладовищі селища.

Кургани - невід'ємна частина степового ландшафту. Століттями ці земляні насипи були вкриті рослинністю, що збереглася у первинному вигляді. Таким чином кургани мають велике значення для збереження степового біологічного різноманіття. Вони є осередками раритетної степової флори і фауни.

Могила загиблим воїнам розташована біля Залізничного вокзалу у центрі селища, у якій поховано 13 (тринадцять) воїнів-визволителів від німецько-фашистських окупантів в роки другої світової війни. Даний пам'ятник історії є власністю територіальної громади селища Залізничного.