Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Залізнична селищна рада» (код ЄДРПОУ: 26182412) був реорганізований і увійшов до складу Гуляйпільської громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Про роботу

Шановні односельці!
Позаду ще один рік нашої з вами спільної роботи. А тому, згідно із Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» я, як селищний голова звітую перед вами про проведену роботу у 2016 році.
Кожен з вас в звітному періоді мав можливість бачити поле діяльності селищної ради, виконавчого комітету, депутатів, мене, як голови. А тому,  особисто сьогодні, можете висловити свою точку зору на те, що вдалося і що не вдалося зробити протягом звітного періоду. Зважаючи на це, намагатимуся зупинитись лише на головних напрямках діяльності селищної ради.
Головне, що ми зуміли зміцнити і закріпити позиції, об’єднати депутатів на плідну діяльність, налагодити тісну співрацю з більшістю керівниками організацій, підприємств, установ.
Особисто моя спільна робота із  депутатами, керівниками організацій, підприємста, установ показала, що незважаючи на складні моменти які відбуваються в державі можна вирішувати разом всі ті питання що стосуються розвитку нашої території таким чином з кожним днем покращувати добробут наших односельців. Я щиро вдячний всім, тим, хто не був байдужим до вирішення того чи іншого питання. 
Як голова, я прагнув організувати роботу так, щоб рада якомога повніше та ефективніше виконувала покладені на неї обов’язки, діяла послідовно й зосереджено із врахуванням інтересів жителів нашого селища. Саме тому при розгляді найгостріших питань, нам вдавалось знаходити правильні, іноді компромісні рішення, спрямовані на першочергове розв’язання питань, які безпосередньо впливали на стан соціально-економічного розвитку селища.
Зазначу, що соціально-економічна та суспільно-політична ситуація вимагала і надалі вимагатиме від мене, як голови, депутатів, членів виконкому важливих і конкретних рішень з надзвичайного широкого кола життєвих питань. Ця робота проводиться постійно, як під час сесій, так і на засіданнях виконкому та постійних комісіях. 
В сесійній діяльності перевага наддавалась розгляду та обговоренню найбільш актуальних проблем життя селища. Протягом звітного періоду відбулося 13 сесій,  на яких прийнято 118 рішення. Серед них питання формування та прийняття програм соціально-економічного розвитку територіальної громади, формування місцевого бюджету та його уточнення за підсумкам виконання, це й заходи по благоустрою селища, питання щодо виділення земельних ділянок, надання в оренду, також вносилися і розглядалися на сесіях депутатські запити,  депутатські повідомлення, різного роду інформації та ін.
По всіх основних питаннях були прийняті відповідні рішення та поставлені на контроль у виконкомі селищної ради.
Більш тісна співпраця у звітному періоді здійснювалась селищною радою з трудовими колективами, громадськими організаціями у вирішенні питань місцевого життя.
Координуючою ланкою в роботі установ, організацій і підприємств селища у міжсесійний період був виконавчий комітет, що працював у складі 10 чоловік згідно затвердженого плану роботи.
Так протягом звітного періоду відбулося 12 засідань виконавчого комітету. Переважна більшість засідань проведена у формі розширених спілкувань з участю керівників установ і організацій, депутатів районної ради від нашого селища, голови та активу ГО «Добробут».
Протягом звітного періоду виконком було вивчено, розглянуто та прийнято рішення з 82питань.Всі основні рішення виконкому так само як і ради надіслані виконавцям і стоять на контролі у апараті виконкому.
Протягом звітного періоду мною видано 60 розпоряджень з основної діяльності, 22 розпорядження з адміністративно – господарських питань,     48 – з кадрових питань та 30 розпоряджень про надання відпусток та відрядження працівників..
Яскравим індикатором стану справ в соціально-економічному, політичному та духовному житті людей є робота із зверненнями громадян. У мене на прийомі протягом 2016 року побувало 28 громадян. Надійшло 31 письмове звернення в яких були порушені питання різноманітного характеру (здебільшого це питання про надання та вилучення земельних ділянок, матеріальної допомоги, проведення актів обстеження, розгляд скарг та інші питання).
З них: від дітей війни – 3, , членів багатодітних сімей та одиноких матерів – 4, від інвалідів, ветеранів праці, інших пенсіонерів - 19, приватних підприємців – 1, іншікатегорії – 51 У порівнянні з 2015 роком у 2016році надійшло більше звернень від жителів територіальної громади на 36%.
За 2016 рік видано 294 довідки жителям селищної ради.
Щодо всіх звернень, що надійшли на адресу селищної ради, було вжито визначених законодавством заходів.Всі звернення, які надходять до селищної ради уважно розглядаються. Як правило, вивчаю їх особисто, аналізую вжиті заходи, адже за цими зверненнями стоять конкретні люди, їхні проблеми, болі і тривоги.
Найчастіше люди звертаються за соціальним захистом, матеріальною підтримкою, незважаючі на складну ситуацію в Державі згідно діючої місцевої програми Соціального захисту населення нам вдалося надати допомогу нашим односельцям на загальну суму40.380 тис. грн.

Шановні односельці!
Однією з головних складових діяльності селищної ради є формування бюджету, його доходної і видаткової частини.
Селищний бюджет був сформований на показниках економічного та соціального розвитку селища, Закону України «Про державний бюджет», бюджетного кодексу України.
Основною складовою доходної частини бюджету є місцеві податки і збори.
За 11 місяців 2016 ріку надходження до бюджету склали 2.744.135,56 грн., що на 1.310.505,32 грн. більше минулого року це гарний результат нашої з вами роботи завдяки якому наша громада фінансово спроможна і має можливість вирішувати найважливіші  питання соціально економічного розвитку селища.
Крім того, до бюджету селищної ради надійшло:
Єдиного податку 229.585,28 грн.,
Земельного податку та орендної плати за землю 1.853.162,29 грн.,
Завдяки роботі реєстраційного відділу виконавчого комітету Залізничної селищної ради до бюджету надійшло адміністративного збору за державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень 140.120 грн.
Планові показники надходжень у 2016 році виконано у повному обсязі.
Всього ж за 2016 рік до загального фонду бюджету селищної ради надійшло податків, зборів та інших надходжень 2.572.000 грн.
У видатковій частині бюджету ці кошти були направлені на утримання дитячого садка „Калинка” 778.381,47 тис.грн, селищної ради 758.708,69 тис.грн, на соціальний захист населення 40.380 тис.грн, на фінансування нарахованої заробітної плати та нарахувань працівників громадських оплачувальних робіт з бюджету селищної ради використано кошти в сумі 13.146 тис.грн, та кошти отримані від Гуляйпільського центру зайнятості 8.764 тис.грн.
Ключовим моїм питанням, виконкому, в цілому ради було питання розвитку території, благоустрою. Що стосується благоустрою, то в даному напрямку хочеться відмітити КП «Джерело» селищної ради, яке працювало з віддачею.
Так, для покращення матеріально технічної бази відповідно рішень селищної ради у 2016 році комунальному підприємству Джерело було виділено дотацію в сумі 122.269,31 тис.грн,
Утримання та поточний ремонт вулиць з твердим покриттям 55.668 тис.грн,
Експлуатація та обслуговування вуличного освітлення 18.517,51 тис.грн, з них за електроенергію 13,406 тис.грн, обслуговування 5.111,00 тис.грн,
На благоустрій сміттезвалища 14,800 тис. грн.
Продовжується практика проведення, прибирання територій центру селища так у 2016 році працівниками направленими від районного центру зайнятості проведено значний обсяг робіт з наведення чистоти та порядку на центральній вілиці Ватутіна, громадському кладовищі, прибиранню узбіччя доріг, білуванню бордюр та дерев.
У 2016 році профінансовано ясла-садок «Калинка» на загальну суму 778.381,41 тис.грн., з бюджету селища 348.006,47 тис.грн., залучені кошти субвенції з районного бюджету 430.375 тис.грн., придбання  обладнання  30.134 тис. грн.,. Поточний ремонт приміщень та водопроводу 9.027,35 тис.грн., . У дитсадку сьогодні діє 3групи, у яких виховується 45 дітей. Для потреб дошкільного закладу селищної радою в 2016 році було придбано електроплиту 6.500 тис.грн., Депутом Верховної ради Кривохатько В.В було надано грошову допомогу для придбання спортивного інвентаря на облаштування спортивної кімнати, на суму 10 тис. грн. У жовтні місяці було завершено роботи з заміни чотирьох вікон та трьох вхідних дверей до службових приміщень на енергозберігаючі на суму 35.218 тис. грн. Що значно покращило температурний режим закладу. Не стоять осторонь і батьки дошкільнят. Протягом 2016 року проводилися поточні ремонти групових кімнат за рахунок батьківських коштів та спонсорів. 
Хочу звернути вашу увагу що в цьму році громадою успішно реалізовано ще один з проектів ЄС ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду ІІІ-фаза». Енергоефективні заходи в фельдшерському пункті, де встановлено твердопаливний котел та система сонячних конвекторів для забезпечення приміщення теплом та гарячою водою, все ж таки хочу зазначити негативну позицію тих односельців які не приймали участь у реалізації даного проекту, громадою селища було зібрано лише приблизно 7.000 тис.грн, решту суми в розмірі 36.000 тис.грн, було залучено до ГО «Добробут» особисто проведеній роботі голови селищної ради.  На даний час не ведеться робота з сплати членських внесків в розмірі 3 трьох грн. з члена громади, які можна було використати на суспільні потреби селища для покращення благоустрою чи на ремонт закладів соціальної сфери.
 Продовжується робота з реконструкції селищного клубу, під міні спортивний комплекс. У цьому році згідно проекту за рахунок бюджетних коштів виконано роботи на покрівлі приміщення а саме дах покрито профнастилом з облаштуванням водовідливу. Загалом роботи на даному об’єкті  згідно кошторису виконано на суму майже 600.000 тис.грн,. 
 Також хочу звернути вашу увагу на роботу Залізничної загальноосвітньої школи І-ІІ ст.. У закладі працює 15 штатних працівникі, навчається 81 учень. На належному рівні поставлено навчально – виховний процес. Та селищній раді є над чим працювати у виділенні фінансової допомоги для покращення матеріально- технічної бази. А покращувати там є що, два навчальні корпуси потребують капітального ремонту, як в середині так і зовні, потребує реконструкції опалювальна система, яка на даний час працює у неналежному енергоефектифному стані на ремонт якої кожного року за рахунок батьків та спонсорів витрачаються значні кошти, що не дає в свою чергу позитивного результату на створення комфортних умов, як для навчання так і в цілому роботи закладу. Зі своєї сторони, як представник територіальної громади роблю все від мене залежне, залучаються позабюджетні кошти на придбання будівельних матеріалів для проведення поточних ремонтів  силами працівників закладу.
Шановні односельці!
Селянин без землі – не селянин. Відповідна робота проводилась і в цьому напрямку. У 2016 році згідно заяв жителів безоплатно у власність громадянам згідно рішень селищної ради було надано дозволи на оформлення земельних ділянок, як для ведення особисто селянського господарства, так і для обслуговування житлового будинку, чотири  учасника АТО отримали дозволи на отримання землі у власність, продовжувалася робота з переукладанням договорів оренди земельних ділянок між різними субєктами господарювання на території ради.
Протягом року розуміючи всю складність економічної ситуації, ми не  забували за людей похилого віку, ветеранів війни,учасників бойових дій , вдів, інвалідів та інших малозахищених категорій населення, так з бюджету селища було придбано санаторну путівку на лікування ВВВ Яланському О.Т. в сумі 13.000 тис.грн, до Дня Незалежності учасникам АТО надана матеріальна допомога в сумі 500 грн. кожному. Проводилася особиста допомога мною людям похилого віку хто звертався з різними проблемними питаннями.

Перелік проведених спільних справ можна б ще продовжувати, та хотілося б також зауважити і на недопрацюваннях в звітному періоді.
На жаль, не вирішилося все те , що планувалось на початку 2016 року. Це і:
 Вуличне освітлення відновлене не по всіх основних вулицях.
 Нема нового кладовища.
 Не облаштовано перехід через дренажну канаву по вул.Польовій.
Не проведені роботи з прибирання територій зруйнованих будинків.
Не проведені роботи з капітального ремонту артезіанської свердловини КП Джерело.
Впевнений, з Вашою допомогою ми їх подолаємо, виконаємо і інші
завдання, що стоять в 2017 році.
 Нам необхідно продовжити роботу з населенням зі створенням селянського кооперативу, який би займався закупівлею молока від населення. лишків сільськогосподарської продукції і таке інше. Але для цоьго потрібна воля і бажання самих мешканців нашої території і людини якаб захотіла очолити дану справу.
Забезпечити згідно з Постановою Кабміну України від 12.04.2000 року № 646 щорічне проведення обліку дітей і підлітків шкільного віку, охоплення їх навчанням.
Спільно з районною лікарнею систематично слідкувати за станом здоров’я інвалідів, ветеранів ВВВ і учасників АТО, престарілих, одиноких громадян, багатодітних та неблагополучних сімей. Надавати допомогу в заготівлі овочів від населення для харчування дітей в школі і дитсадку.
Тісно співпрацювати з районним відділомом культури, районним відділом освіти, центром молоді, в питаннях організації та проведення державних свят, концертів, вогників, мітингів – реквієм, свят селища.
Сприяти збільшенню кількості суб’єктів малого підприємництва і створенню ними робочих місць.
Щодо реалізації програми соціально-економічного розвитку в будівництві:
1. Переглянути та закріпити території благоустрою між підприємствами та організаціями селища і взяти під контроль виконання робіт.
2. Підтримувати в належному санітарному стані, меморіал слави і діюче громадське  кладовище. Розпочати роботи з виділення земельної ділянки для  будівництва нового кладовища.
3. Привести в належний санітарний стан вулиці селища, сміттєзвалища, узбіччя доріг.
4. Продовжити роботу по організації роботи з централізованого вивозу твеодих побутових відходів з домоволодінь жителів селища.  Організувати роботу разом з депутатами і жителями з ліквідації стихійних сміттєзвалища, прибирання узбічь доріг, на околицях селища, а також на побережжі ставків.
5.  Винайти можливість з виділення земельної ділянки у центрі селища для будівництва стадіону.
6.  Проводити роботу по дальшому освітленню вулиць селища, а саме: вул. Матросова, Космічної, Школи Інтернат.
7. Провести капітальний та поточний  ремонт доріг  по вулицях Шкільній, Ватутіна, Вишневій. 
8. Виготовити проектну документацію на будівництво асфальтового покриття вул.Південної, провулку Вишневого.
9.  Прийняти у власність територіальної громади селища частину дороги до вул.Школа Інтернат при можливості провести поточний ремонт асфальтового покриття.
В сфері соціального захисту населення :
• Надавати матеріальну допомогу жителям селища на поховання померлих, які не працювали, не отримували пенсії і їхні сім”ї вважаються малозабезпеченими.
• Надавати допомогу багатодітним родинам, постійно тримати під контролем неблагополучні сімї.
• Надавати допомогу учасникам ВВВ, АТО, бойових дій, вдовам цієї категорії, інвалідам та жителям селища які потребують коштів на медичні операції, які потрапили в скрутне матеріальне становище..
Шановні односельці !
Я щиро вірю і твердо переконаний, що всі ви – патріоти свого селища і хочемо бачити його кращим. А кращим, красивим, охайним воно само по собі не стане. Таким його можемо зробити лише ми з Вами. А зробити можемо лише тоді, коли полюбимо і будемо берегти, доглядати. А це можливо лише при одній умові: коли кожен житель перед тим, як щось хотіти чи від селищної ради, адміністрації, районної ради, чи від керівників, організацій, установ підприємств запитає в себе: а що я зробив для того щоб в селищі було красивіше?
Я організував, я прийняв участь в прибиранні прибудинкової території, вулиці, кладовища, парку. І не тільки організував прибирання, а і організував вивіз. І це по кожному будинку, по кожній вулиці. Я організував посадку, догляд за деревами, кущами, квітами.
Я переконав себе і сусідів по вулиці збирати непотріб в мішки, а потім заключивши договір КП «Джерело», централізовано вивезти. І багато, дуже багато таких я. На жаль…
Та якщо всі ці я взяли б на себе жителі, а так повинно бути, то тоді б ми з вами мали б більше можливостей використовувати буджетні кошти на більш нагальні потреби селища, а не на прибирання смітників, а на підсипку вулиць, чи то на освітлення. (чого на жаль так не вистачає).
Прибирати за собою повинен кожен з нас, лише тоді буде порядок, лише тоді буде видима наша любов до селища. Ну а від цієї любові, звичайно ж і насолода.
Шановні односельці!
Я щиро вірю і твердо переконаний, що всі ми – патріоти свого селища і хочемо бачити його кращим і заможнішим.
Переконаний, якщо депутати як селищної, так і районної рад, посадові особи місцевого самоврядування та виконавчої влади, усі керівники нашого селища спільно посіють мудрість, терпіння, бажання працювати, то наші люди обов’язково пожнуть добробут, соціально-економічну стабільність та злагоду.
Я Вас вітаю з наступаючим Новим роком та Різдвом Хрестовим!
Миру, достатку, божого благословіння Вам і вашим родинам, процвітання нашому Залізничному.
Селищний голова                                                    Чуб І.Л.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *